GW: New Year Open Day – podsumowanie

GW zaserwowało nam mocne uderzenie już na samym początku roku. Szykuje się super duże tempo wydawnicze? Co właściwie dostaliśmy i jak moim zdaniem będą wyglądać następne miesiące.

Genestealer Cults

Co nowego dla Genokultów? Otóż okazuje się, że wszystkie przedstawione do tej materiały to zaledwie wierzchołek góry lodowej a Games Workshop planuje bardzo mocny lineup dla tej frakcji.

Na pierwszy ogień idzie trailer:

Odnoszę wrażenie, że GW bardzo mocno idzie w stronę Anime 🙂 Może trochę za mocno, brakuje mi trochę bardziej grim-darkowego stylu znanego chociażby ze szkiców w starych codexach.

Co do modeli, to gracze GSC mogą się cieszyć i szykowań na solidną porcję nowości.

Warto dodać, że poza tymi modelami dostępne mają być jeszcze inne, które wciaż nie zostały zaprezentowane. Co ciekawe GSC otrzymały własny element terenu, zastanawiam się, czy GW będzie powielać myk z Age of Sigmar w którym każda frakcja (od pewnego czasu) dostaje 1 unikalny dla siebie element terenu.

Caption This!

Same modele bardzo ładne, podoba mi się również, że GW próbuje dość mocno rozbudować tę frakcję. Modele zaprojektowane dość ciekawie, zwłaszcza Pani, która przypomina Magusa. Nie wspominając o ekipie na motorach.

Blackstone Fortress – Ambull

Mamy zapowiedź pierwszego rozszerzenia do BF, jest nim Ambull.

Dodatek daje nam zupełnie nowego stwora na którego możemy zapolować. Może być również tak, że to on zapoluje na nas.

Zauważyliście, że co najmniej 2 rumor engine, zwiastowały nadejście Ambulla?

Z kolei Necromunda dostaje 2 Amboty. Jakby brakowało wam Amcośtamów.

Kill Team Arena

Kill Team również doczeka się rozszerznia. Wygląda na to, że GW planuje mocniej postawić na scenę turniejową. Nowy dodatek ma wprowadzać reguły pozwalające lepiej zbalansować rozgrywę pod kątem graczy turniejowych.

Kill Team to system, który ostatnio strasznie mnie kręci. Wydaje mi się, że ten dodatek sprawi, że będzie świetną odskocznią od Warhammer Underwolds. Plansza, daje lepsze możliwości pilnowania tego w jaki sposób gracze ustawiają tereny co już przy podstawowym założeniu sprawia, że można wymusić nieco bardziej zrównoważoną rozgrywkę.

Theta-7 Acquistius
Starn’s Disciples

Pojawią się również 2 nowe kill teamy. Najważniejsza rzecz, każdy z nich dostanie po unikalnym modelu – w tym rewolwerowca, który „wyciekł” już dawno. Gracze Mechanicum, dostaną nowe Tech-Priesta.

GW po raz kolejny podnosi poprzeczkę jeżeli chodzi o design. Oba modele są moim zdaniem fenomenalne. Ilość detali na kapłanie maszyny jest przerażająco duża. Z drugiej strony przyjmę każdą ilość modeli takiej jakości.

Carrion Empire

Przechodzimy płynnie do Age of Sigmar. GW serwuje nam nowy zestaw startowy a w nim 2 nowe, nigdy wcześniej nie publikowane modele. Gdzieś już to widziałem, zaczyna nam się robić nowy zwyczaj. W każdym razie tym razem w szranki stają Flesh Eater Cours oraz Skaveni.

Duży plus za muzykę wykorzystaną jako podkład.

Box wydaje się być bardzo solidnie wyposażony, zwłaszcza z perspektywy gracza Skavenów.

Doomwheel, Warp Lightning Canon oraz Stormfiends – I’m in!

Online można już znaleźć przeróbki broni szczura na gitarę od Noise Marine 🙂 Cieszę się, że Ghoule dostaną nowego dowódcę w znacznie lepszej pozie niż dotychczasowy. Umówmy się, że kreatywność GW w rozbijaniu starych zestawów na nowe nie do końca sprawdziła się w przypadku aktualnego lorda – dla mnie model zawsze wygląda jakby mu czegoś brakowało. Dlatego nowy, zrobiony od podstaw, przyjmujący ciekawą pozę, jest czymś co przywitam z otwartymi ramionami na stole.

Adeptus Titanicus

Moja ulubiona gra w którą nie gram doczeka się swojego pierwszego rozszerzenia. Nadtchodzi Titandeath.

Titandeath

Middle Earth

Osoby odwiedzające Śródziemie będą mogły zająć się gaszeniem pożaru w Gondorze.

The Three Hunters
%d bloggers like this: